VIP Shpija – Reality Show

Author Archive


Intervistë me Fisnik Vejsën Organizator i reality show: “VIP Shpija”

“Do të marrin pjesë “Stupcat”, “Big Mama”, aktori i serisë “Kafeneja jonë”, Fatos Kryeziu, Bertani nga Mqedonia, Agimi i grupit “Fisnikët”, kurse emrat e tjerë do t’i mësoni shumë shpejt.
Po ashtu, edhe lexuesit tuaj do të jenë të parët që do t’i mësojnë emrat e pjesëmarrësve të tjerë”, shprehet Fisnik Vejsa.

Read the rest of this entry »


Ashtu edhe siq flitej, sonte u vertetua se disa nga pjesmarresit e VIP Shpija Reality Show do te jene edhe humoristet e njohur kosovare Stupcat. Ata jane edhe nje nga ideatoret e ketij reality show qe premton sukses.

Ata thane se do te bejn cmos qe te arrijn deri ne finale, ta fitojne ate, ti fitojn edhe 50 mije euro por jo qe ti ndalin per vete por qe te jene ata kontribuesit per shtepine e ndertuar te atij personi qe do te kete fatin te perfitoj nga kjo oferte.

Stupcat thane se do te flejne ne nje shtrate (weee), do te hajne me nje luge (sikur nuk po ma merr mendja shume kjo megjithate prej tyre cfare nuk pritet), do te pijne me nje gote, pra me pak fjale do te sillen si nje trup i vetem. Po ju cfare mendoni?


Kishte shume fjale, shume thashetheme, pastaj edhe data te caktuara si p.sh 1 prilli etj. qe thonin se do te ishte dita kur do te fillonte vip shpija mirpo te gjitha keto dolen se nuk ishin te verteta. Por kur do te filloj shpija?

Ashtu siq tha sonte Shuki, VIP Shpija do te filloj brenda muajit Prill 100% por daten e sakte nuk e din as ai vet se bashku me organizatoret.

Shuki premton spektatel, sepse ata qe do te futen aty edhe e garantojne ate gje. Ai gjithashtu tregoi se mbremjet e “shenuara” kur do te eleminohen vip-at tane (sa lezet do te kete ti shohim teksa eleminohen :P) do te jene 2 here brenda javes. Pra kemi cfare te presim brenda muajit prill. Po ju cfare mendoni?


Kjo mbremje ishte me te vertete plote risi. Gjithmone RTV21 ka ditur te na befasoj per te mire. VIP Shpija po behet nje teme e perditshme ashtu siq ishte dhe vazhdon te jete edhe Shpija e Kosoves. Por ideatoret e saj kush jane?

Epo… gjate kesaj mbremje edhe u tregua se gjate nje bisede te Fisit (qe te me vrisni se nuk e di kush eshte, me tregoni po e dini ju) se bashku me Stupcat jane ideatore te VIP Shpija. Mirpo siq edhe thashe me heret VIP Shpija do te kete karaktere bamires sepse parate e fituar do te shkojn ne ndertimin e nje shtepie per ndonje nevojtare.

Stupcat premtojne maksimumin … dhe ashtu siq krijuan atmosfere sonte … besoj se e dini te gjithe se cfare do te presim.


Ne mbremjen finale, gjate kohes qe Shuki po bisedonte me moderatorin Gentin, tha se cmimi per VIP fituesin do te jete shuma 50 mije euro.

Por a do ti marrin per vete keto para VIP-at? Pse me i marr, boll kan edhe kshtu :P. Ne te vertete keto para te fituara do te shkojne per bamiresi, per nje familje qe do te zgjidhet sepse ka nevoje nga ndonje organizate.

Por ashtu siq edhe tha Mensuri, edhe pjesmarresit pa kurgje nuk do te mbesin. Edhe pse nuk permenden nje shume te caktuar te parave, megjithate VIP-ave tane do te ju paguhet koha qe kane kaluar aty.


Para pak castesh, gjate transmetimit te mbremjes se fundit te reality show Shpija, Shuki ftoi ne salle pjesmarresit e vertetuar te VIP Shpija. Edhe ne tek faqja jone kishim supozuar per emrat e pjesmarreseve nga te cilet disa edhe dolen se ishin te vertete.

Ne VIP Shpija do te marrin pjesessssss Stupcat si nje person i vetem, Fatos Kryeziu i njohur si Koka i kafenes sone,Big Mama (nuk ishte ne studio, por me heret ishte ne shtepine e kosoves brenda) dheeeee Agim Gerguri.

Keta ishin vetem disa nga banoret e vertetuar te VIP Shpijas, por ne ditet ne vazhdim do te kete edhe emra te tjere te pjesmarresve te ketij reality show.


Meda ne VIP Shpija

Kengetari qe ka fituar me se shumti para nga muzika qe ka kultiuvuar dhe albumet qe ka shitur, Meda, ka pranuar te jete pjese e VIP Shpija.

Kengetari te cilin ska kosovare qe nuk e njeh, eshte i martuar dhe cdo vit na sjell mega hite. Megjithate shkelqimi i tij ka filluar te bij vitet e fundit. Arsyeja per te cilen ne mund te supozojm se pse ka pranuar te behet pjese e VIP Shpija-s eshte qe te rikthej shkelqimin qe dikur ka pasur ky kengetar.

Meda konsiderohet si nje kengetar tallava, edhe pse ai vet thote se kultivone muzike popullore. Fitimet me te medha i merr nga diaspora shqiptare, tek te cilet mban mbremje pothuajse cdo vikend.

Read the rest of this entry »


Cicerimat e fundit