VIP Shpija – Reality Show

Archive for the ‘Lajme’ Category


Vizitore te nderuar te faqes sone. Pritjeve tona u erdhi fundi, sot me daten 1 prill do te filloj VIP Shpija Reality Show. Ky reality show premton spektakel, te papritura, skandale dhe ndoshta (edhe pse mundesit jane te vogla) ndonje dashuri te vockel per te cilat ne digjemi te degjojme/shohim.

5 banoret e pare tashme jane bere publik, kane mbetur dhe te tjeret, emrat e te cileve do te publikohen sonte gjate emisionit te sontem. Por nuk do te ju lodhim me info te cilat tashme i keni degjuar.

Reality Show do te filloj ne ora 20:00 ne RTV 21. Pas fillimit te tij, reality show do te mund ta ndiqni live tek ne duke klikuar ketu.

Per fund, cka mendoni ju? Folni shlir, cka mendoni ju dhe jo cka mendojn tjert? Kush po thuni qe kan me kan banort e tjere? A ka me pas hiq sukses a kan me na marr ftyren?

Per te komentuar klikoni ketu


Meda zhgenjen adhuruesit, nuk pranon ftesen te futet ne VIP Shpija Reality Show.

Meda, Tuna dhe Geti

Kengetari i shumekerkuar kosovare, Meda, ne nje prononcim per media ka deklaruar se nuk do te mund te jete pjese e VIP Shpija pershkak te angazhimeve te shumta.

Ai thote: “Per shkak te angazhimeve te shumta, kontratave dhe marrveshjeve te ndryshme qe kam te kontraktuara qe me pare per muajin prill, jam detyruar qe te mos pranoj ftesen qe te futem brenda kesaj shtepie.”

Read the rest of this entry »


Kur do te filloj VIP Shpija? – ishte pyetja me e shpeshte qe eshte adresuar ne email tone. Ja pra; pergjigjen e keni ketu – me 1 Prill. Ju pyesni – Me 1 Prill? Shaka e bukur kjo!

Nuk eshte shaka, me 1 Prill do te filloj Reality Show VIP Shpija. Me 1 Prill te gjithe ne do te kemi mundesin ti shohim per 1 muaj te preferuarit tane 24 ore direkt para TV.

Stupcat + Big Mama + Bertan Asllani + Agim Gerguri + Fatos Kryeziu

Keta jane 6 emrat e pare qe dihen, 6 emrat e tjere kan mbetur sekret qe do te shfaqet ne daten 1 Prill, kur ky reality show edhe do te filloj.

Cka mendoni ju? Tregoni permes komenteve mendimin tuaj qe ne e mirpresim./vipshpija.wordpress.com


Agim Gerguri ne VIP Shpija

Muaji prill do të mbledhë në një shtëpi të vetme disa nga fytyrat e njohura të artit kosovar.

Të izoluar për një muaj duke ndarë mes veti momentet e mira dhe të këqija, ata theksojnë se do të “luajnë” për një arsye të vetme, që përmblidhet me një fjalë-humanizëm.
Paratë e grumbulluara nga ky shou do të shkojnë në një familje skamnore.

Read the rest of this entry »


Kjo mbremje ishte me te vertete plote risi. Gjithmone RTV21 ka ditur te na befasoj per te mire. VIP Shpija po behet nje teme e perditshme ashtu siq ishte dhe vazhdon te jete edhe Shpija e Kosoves. Por ideatoret e saj kush jane?

Epo… gjate kesaj mbremje edhe u tregua se gjate nje bisede te Fisit (qe te me vrisni se nuk e di kush eshte, me tregoni po e dini ju) se bashku me Stupcat jane ideatore te VIP Shpija. Mirpo siq edhe thashe me heret VIP Shpija do te kete karaktere bamires sepse parate e fituar do te shkojn ne ndertimin e nje shtepie per ndonje nevojtare.

Stupcat premtojne maksimumin … dhe ashtu siq krijuan atmosfere sonte … besoj se e dini te gjithe se cfare do te presim.


Ne mbremjen finale, gjate kohes qe Shuki po bisedonte me moderatorin Gentin, tha se cmimi per VIP fituesin do te jete shuma 50 mije euro.

Por a do ti marrin per vete keto para VIP-at? Pse me i marr, boll kan edhe kshtu :P. Ne te vertete keto para te fituara do te shkojne per bamiresi, per nje familje qe do te zgjidhet sepse ka nevoje nga ndonje organizate.

Por ashtu siq edhe tha Mensuri, edhe pjesmarresit pa kurgje nuk do te mbesin. Edhe pse nuk permenden nje shume te caktuar te parave, megjithate VIP-ave tane do te ju paguhet koha qe kane kaluar aty.


Meda ne VIP Shpija

Kengetari qe ka fituar me se shumti para nga muzika qe ka kultiuvuar dhe albumet qe ka shitur, Meda, ka pranuar te jete pjese e VIP Shpija.

Kengetari te cilin ska kosovare qe nuk e njeh, eshte i martuar dhe cdo vit na sjell mega hite. Megjithate shkelqimi i tij ka filluar te bij vitet e fundit. Arsyeja per te cilen ne mund te supozojm se pse ka pranuar te behet pjese e VIP Shpija-s eshte qe te rikthej shkelqimin qe dikur ka pasur ky kengetar.

Meda konsiderohet si nje kengetar tallava, edhe pse ai vet thote se kultivone muzike popullore. Fitimet me te medha i merr nga diaspora shqiptare, tek te cilet mban mbremje pothuajse cdo vikend.

Read the rest of this entry »


Cicerimat e fundit