VIP Shpija – Reality Show

Archive for the ‘Stupcat’ Category


Intervistë me Fisnik Vejsën Organizator i reality show: “VIP Shpija”

“Do të marrin pjesë “Stupcat”, “Big Mama”, aktori i serisë “Kafeneja jonë”, Fatos Kryeziu, Bertani nga Mqedonia, Agimi i grupit “Fisnikët”, kurse emrat e tjerë do t’i mësoni shumë shpejt.
Po ashtu, edhe lexuesit tuaj do të jenë të parët që do t’i mësojnë emrat e pjesëmarrësve të tjerë”, shprehet Fisnik Vejsa.

Read the rest of this entry »


Ashtu edhe siq flitej, sonte u vertetua se disa nga pjesmarresit e VIP Shpija Reality Show do te jene edhe humoristet e njohur kosovare Stupcat. Ata jane edhe nje nga ideatoret e ketij reality show qe premton sukses.

Ata thane se do te bejn cmos qe te arrijn deri ne finale, ta fitojne ate, ti fitojn edhe 50 mije euro por jo qe ti ndalin per vete por qe te jene ata kontribuesit per shtepine e ndertuar te atij personi qe do te kete fatin te perfitoj nga kjo oferte.

Stupcat thane se do te flejne ne nje shtrate (weee), do te hajne me nje luge (sikur nuk po ma merr mendja shume kjo megjithate prej tyre cfare nuk pritet), do te pijne me nje gote, pra me pak fjale do te sillen si nje trup i vetem. Po ju cfare mendoni?


Para pak castesh, gjate transmetimit te mbremjes se fundit te reality show Shpija, Shuki ftoi ne salle pjesmarresit e vertetuar te VIP Shpija. Edhe ne tek faqja jone kishim supozuar per emrat e pjesmarreseve nga te cilet disa edhe dolen se ishin te vertete.

Ne VIP Shpija do te marrin pjesessssss Stupcat si nje person i vetem, Fatos Kryeziu i njohur si Koka i kafenes sone,Big Mama (nuk ishte ne studio, por me heret ishte ne shtepine e kosoves brenda) dheeeee Agim Gerguri.

Keta ishin vetem disa nga banoret e vertetuar te VIP Shpijas, por ne ditet ne vazhdim do te kete edhe emra te tjere te pjesmarresve te ketij reality show.


Stupcat dhe Big Mama ne VIP Shpija

Nje nga lajmet me te fundit rreth zhvillimeve tek VIP Shpija e Kosoves thone se disa nga banoret e ketij Reality Show do te jene edhe Stupcat se bashku me Big Maman.

Se kush jane keta persona ska shqiptare te mos e dij, jane ata te cilet ku shkojn shenojn dhe arrijn kulmin. Aftesia e cmuar e Stupcave per te shnderruar cdo gje ne humor dhe per ti bere te gjithe te qeshin kur te behet bashke edhe me sensin e Big Mames per humor ateher do te del diqka qe deri me tani nuk na ka rene ta shohim.

Read the rest of this entry »


Cicerimat e fundit