VIP Shpija – Reality Show

Author Archive


Vizitore te nderuar te faqes sone. Pritjeve tona u erdhi fundi, sot me daten 1 prill do te filloj VIP Shpija Reality Show. Ky reality show premton spektakel, te papritura, skandale dhe ndoshta (edhe pse mundesit jane te vogla) ndonje dashuri te vockel per te cilat ne digjemi te degjojme/shohim.

5 banoret e pare tashme jane bere publik, kane mbetur dhe te tjeret, emrat e te cileve do te publikohen sonte gjate emisionit te sontem. Por nuk do te ju lodhim me info te cilat tashme i keni degjuar.

Reality Show do te filloj ne ora 20:00 ne RTV 21. Pas fillimit te tij, reality show do te mund ta ndiqni live tek ne duke klikuar ketu.

Per fund, cka mendoni ju? Folni shlir, cka mendoni ju dhe jo cka mendojn tjert? Kush po thuni qe kan me kan banort e tjere? A ka me pas hiq sukses a kan me na marr ftyren?

Per te komentuar klikoni ketu


Meda zhgenjen adhuruesit, nuk pranon ftesen te futet ne VIP Shpija Reality Show.

Meda, Tuna dhe Geti

Kengetari i shumekerkuar kosovare, Meda, ne nje prononcim per media ka deklaruar se nuk do te mund te jete pjese e VIP Shpija pershkak te angazhimeve te shumta.

Ai thote: “Per shkak te angazhimeve te shumta, kontratave dhe marrveshjeve te ndryshme qe kam te kontraktuara qe me pare per muajin prill, jam detyruar qe te mos pranoj ftesen qe te futem brenda kesaj shtepie.”

Read the rest of this entry »


Kur do te filloj VIP Shpija? – ishte pyetja me e shpeshte qe eshte adresuar ne email tone. Ja pra; pergjigjen e keni ketu – me 1 Prill. Ju pyesni – Me 1 Prill? Shaka e bukur kjo!

Nuk eshte shaka, me 1 Prill do te filloj Reality Show VIP Shpija. Me 1 Prill te gjithe ne do te kemi mundesin ti shohim per 1 muaj te preferuarit tane 24 ore direkt para TV.

Stupcat + Big Mama + Bertan Asllani + Agim Gerguri + Fatos Kryeziu

Keta jane 6 emrat e pare qe dihen, 6 emrat e tjere kan mbetur sekret qe do te shfaqet ne daten 1 Prill, kur ky reality show edhe do te filloj.

Cka mendoni ju? Tregoni permes komenteve mendimin tuaj qe ne e mirpresim./vipshpija.wordpress.com


Edhe me heret kemi njoftuar se Bertan Asllani do te jete nje nga banoret e VIP Shpija-s. Pothuajse te gjithe ne e njohim si kengetare dhe i njohim dhe hitet e tij. Por jo te gjithe ne e njohim biografine e Bertan Asllanit, nga fillimet e tij e deri tek kulmi i karrieres. VIP Shpija e sjell tek ju kete informacion.

I lindur me 3 Korrik 1990 në Shkup të Maqedonisë. Shkollën elementare e ka përfunduar në Kolegjin Amerikan, ku edhe tani vazhdon shkollën e lartë.

Muzika është pjesë e jetës së tij, është diçka që gjithmonë ka dashur ta bëjë.

Hera e parë që ka kënduar ishte rreth 14 vite më parë me “Turkish Band” në vitin 1996. Më vonë vendosi të marr pjesë në festivalin e fëmijëve të quajtur “Diarrhoea Pumpkins” pastaj në “Shall Boll” ku edhe fitoj çmimin e parë në 1999 dhe 2000. Në vitin 2000 filloj të punoj në radion “Super FM” si folës (speaker), kryesisht për programe të fëmijëve.

I pëlqen Piano dhe Gitara. Kënga e parë profesionale që kompozoi ishte në vitin 2003, e gjitha në gjuhën turke. Më vonë morri pjesë në festivalet si “Nota Fest” në vitin 2004, ku në një mënyrë ishte fundi i karierës së tij si fëmijë dhe fillimi i karierës e të kënduarit profesional.

Pasi te filloj VIP Shpija ne Prill, ne do te kemi mundesine qe ta shohim ate 24h direkt. Cfare mendoni ju? A ishte nje levizje e mire kjo?


Agim Gerguri ne VIP Shpija

Muaji prill do të mbledhë në një shtëpi të vetme disa nga fytyrat e njohura të artit kosovar.

Të izoluar për një muaj duke ndarë mes veti momentet e mira dhe të këqija, ata theksojnë se do të “luajnë” për një arsye të vetme, që përmblidhet me një fjalë-humanizëm.
Paratë e grumbulluara nga ky shou do të shkojnë në një familje skamnore.

Read the rest of this entry »Koheve te fundin kane qarkulluar shume emra te cilet kinse do te marrin pjese ne VIP Shpija! 5 tashme jane vertetuar, kane mbetur dhe shume te tjere. Kush deshironi te jete banor i VIP Shpija-s?


Cicerimat e fundit